Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poníci :O

VAROVÁNÍ!!!

TENTO TEXT NEURÁŽÍ ŽÁDNOU JISTOU OSOBU! JEN SKUPINU LIDÍ! AUTOR SE SNAŽÍ CHRÁNIT SKUPINU MALÝCH TVORŮ A NEURÁŽET OSTATNÍ! AUTOR TAKÉ MILUJE KONĚ, ALE NENECHÁ SI SAHAT NA PONÍKY!!!

 
Často od lidí slýchávám, že poníci, huculové a jiní koně malého vzrůstu jsou protivní, koušou, štípou a kopou. Ano, to je pravda, ale jsou to opravdu nich? Připravila jsem si pro vás pár neobjasněných faktů:

ZÁLEŽÍ NA MINULOSTI:

Ne!!! Je zcela jedno, jestli měl kůň, poník, nebo někdo jiný otce, nebo matku, kteří kousali a byli protivní.

JE TO V NICH:

Taky ne! Je úplně jedno, zdali si koupíš poníka, haflinga, hucula, nebo úplně normálního Araba, či Českého teplokrevníka. Teď se asi ptáš, tak proč nám teda ti prcci dělají takové naschvály? Je to kvůli lidem! To oni je hladí po čumáku, a nebo jinak provokují ke štípání.

PROČ ZROVNA JE:

Dobrá otázka. Proč teda lidé hladí poníky, haflingy, huculy a jiné koně malého vzrůstu? Je to tím, že z nich nemají takový respekt, jako z koně, který má např. 156 cm v kohoutku. Lidé (bohužel) nejsou jako koně. Koně nezajímá, zdali je to druhé zvíře malé, či velké. Lidi ano, a myslí si, že poník nemá stejná práva, jako kůň. Proto hladí raději něco malého, nežli velkého.

JAK SI TEDY CHRÁNIT SVÉHO ČTYŘNOHÉHO MILÁČKA:

Nejlepší asi bude, koupit si nějakou cedulku s nápisem typu: NEHLADIT!!! , nebo nejlépe: POZOR KOUŠE!!!

 PROČ ZROVNA TUHLE:

Protože lidé se budou bát o sebe, nestyď se ji tam vyvěsit. Majitelům stáje vysvětli, že už ti na miláčka někdo sahal a ty nechceš, aby se to opakovalo. Jistě to pochopí.

 

 

 

 

 

                                      

 

 

 

 

 

 

Bloggerka L.O.L.@

 

 

                                                                                                        

         

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

AHA

(Nyky, 11. 7. 2013 15:45)

Ahoj krásky , asi před měsícem mi naši koupili hucula a je moc hodný hned jak jsem si tohle přečetla objednala jsem cedulku ne box i ven pozor kouše. Hned mi i majitelé schválili váš nápad. Nikdy bych na mojeho miláčka nenechala dopustit!!!!!!!
MOOOOC DĚKUJI JSTE PROSTĚ SKVĚLÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AHOJ Nyky

Re: AHA

(Krásky ze stáje - Mavi, 11. 7. 2013 19:14)

S adminkou L.O.L.ou máme stejný názor, já mám huculku a L.O.L.@ má poncla a oba jsou super, vždycky je to v koni a věčinou za to mohou lidé, mám taky zkušenost, že jsme koupili Irské coba (není to tak dávno), byl týraný a měl 2 roky, štípal kopal atd. atd.... Za míň než dva měsíce jsem ho to odnaučila a je supr koník!!

Ahoj

(Krásky ze stáje - L.O.L.@, 20. 7. 2013 14:48)

Ahoj holky, nechci vás nijak opravovat, ale dost často nám lidi říkají, že je to poník jen jedné z nás. Moc mě to mrzí, protože je to poník i od MAGGIE a oficiálně je napsaný na MAGGIE. Je to ale poník nás obou.
Děkuji za pochopení. :)